NYC #2 – Shopping i Kulinaria

Zakupy w Nowym Jorku to doświadczenie wręcz legendarne. Tysiące ludzi z całego świata jeździ w tym celu do Jabłka. Sam skusiłem się na kilka drobiazgów. Z najciekawszych sklepów oraz miejsc kulinarnych w jakich byłem i jakie polecam odwiedzić:

Uniqlo SoHo – Casualowe ubrania Japońskiej marki. Wyśmienita jakość, świetne wzory, dobre ceny.

fotka: uniqlo.com

fotka: uniqlo.com

Hollister SoHo – Perełka z ciuchami którego wystrój i rozlokowanie towaru jest dość nietypowe. Wart odwiedzenia ze względu na to (i fajne, niedrogie ubrania).

35Shopping1

PIQ pod Grand Central – Znajdziemy tam sporo ciekawych designerskich gadżetów i pamiątek.

08Shopping

Converse SoHO – Jeden z niewielu punktów gdzie możemy zamówić legendarne trampki z własnym wzorem. Sweet!

Converse

FAO Schwarz – prawdziwy raj dla wieblicieli zabawek (w każdym wieku).

18FAOSchwarzSW1

Forbidden Planet – jeden z najprzyjemniejszych sklepów z komiksami w mieście.

Forbidden Planet


Jeśli chodzi o wszelkie przyjemności podniebienia, mogę z czystym sumieniem zarekomendować sprawdzanie w ciemno różnych napotkanych miejsc („high risk, high gain” jak to mówią) albo odniesienie się do listy Uli (The Adamant Wanderer) która jest ekspertką jeśli chodzi o smaki Nowego Jorku.

Moje lista bardzo dobrze wspominanych:

Momofuku milk bar – Jedyne miejsce gdzie dostaniemy lody o smaku „cearial milk” w posypce z płatków kukurydzianych. Smak równocześnie i nowy i znajomy. Pozycja obowiązkowa!

Clinton St. Baking Company – Kultowa knajpa w której dostaniemy wyborne pancakes na śniadanie. Ciężko się wcisnąć więc należy przychodzić z nastawieniem, że może trzeba będzie czekać. Za śniadanie zapłacimy też koło $20. Warto odwiedzić dla ciekawego doświadczenia i przepysznego syropu do naleśników nasłodko.

Clinton St Pancakes

Junior’s Cheasecake – Typowo amerykańska dawka słodyczy, którą ciężko zjeść samemu. Odlot!

JrsCheasecake

Joe Coffee – Podobno #1 kawa w mieście. Z pewnością najlepsza jaką ja piłem w NY (a codziennie starałem się czarną esencję pić w innym miejscu).

Insomnia Cookies – dla wszystkich którzy nie mogą wytrzymać o 3 w nocy i chcą coś przekąsić. Konkretna dawka cukru gwarantowana.

45InsomniaC46InsomniaC

Pizzeria Motorinio – Prawdziwie włoska atmosfera, w tle słychać radio w tym języku a wystrój i obsługa przypominają nam o luzie przywiezionym z gorącego południa Europy. Jedzenie dość dobre, chociaż nie nazwałbym go najlepszą pizzą na świecie. Mimo wszystko polecam, bo jest przesympatycznie.

27Motorino 28Motorino2

A Wy gdzie lubicie robić zakupy i jeść w Nowym Jorku?