NYC #4 – Jak znalazłem Nibylandię

Kolejny dzień w NYC. Idę przez Times Square, kierując się na północ. Dochodzę do punktu TKTS, który o tej porze jest jeszcze zamknięty. Przyglądam się nowoczesnemu słupowi z listą wszystkich Broadwayowych show granych tego dnia. Podchodzi do mnie Noah, pracownik jednego z punktów pośredniczących w sprzedaży biletów. Poleca mi show, który widział wczoraj: „Finding Neverland„. Biorę wizytówkę, odnotowuję w pamięci, dziękuję i odchodzę. Skubany zasiał w mojej głowie niepewność wyboru.

Wieczorowy musical na Broadwayu był jedną z moich pozycji obowiązkowych, w trakcie pobytu w Nowym Jorku. Jako, ze M. która pracuje w okolicy, również chciała się wybrać, ograniczyliśmy termin do soboty (piątek zajęty był przez Smalls Jazz). Postanowiliśmy spróbować szczęścia, kupując bilety w kasie przed samym spektaklem, by nieco zaoszczędzić. Normalne ceny zaczynały się od $137 z dalekiego tyłu. Stoimy więc, czekając do kasy, widzimy, że ceny są takie jak wcześniej na stronie spektaklu. Trudno, najwyżej zapłacimy pełną cenę. Minutę później okazuje się, że kobieta stojąca przed nami w kolejce, chciała zwrócić kilka biletów (bezskutecznie). Dwa zdania i staliśmy się posiadaczami świetnych miejsc, na samym środku strefy orkiestry (poziom sceny), za ułamek ich ceny wyjściowej.

49BroadwayPlaybill

Finding Neverland opowiada historię znaną z filmu rozpowszechnianego u nas jako Marzyciel. Fabuła jest jednocześnie zabawna, wzruszająca i przyjemnie dynamiczna. Chyba można stwierdzić, że jest idealna na pierwsze doświadczenie z Broadwayem (chociaż nie był to pierwszy musical, jaki oglądałem na żywo). W obsadzie mistrzowski Matthew Morrison (znany najbardziej dzięki swojej roli w Glee), Laura Michelle Kelly oraz Kelsey Grammer (w fantastycznej podwójnej roli). Śpiewające grono uświetniła reszta obsady, w której pojawiło się wiele bardzo wyrazistych, groteskowych i świetnie zagranych postaci drugiego planu (zwłaszcza dzieciaki dały radę!). Fenomentalna choreografia, muzyka, kostiumy, scenografia, oświetlenie. Możliwość oglądania jednego ze swoich lubianych aktorów na żywo na scenie? Bezcenna! Zdecydowanie jeden z najbardziej magicznych wieczorów w moim życiu.

51TSatNight1

Po wyjściu z teatru długo cieszyłem jeszcze mordkę. „Kto by pomyślał, że będę dziś tutaj, na Times Square, wychodząc ze świetnego show na Broadwayu? Ja się nie spodziewałem.” New York City to zdecydowanie miasto cudów, a ja znalazłem w nim swoją Nibylandię.

A zaraz po spektaklu...
A zaraz po spektaklu…

#Appendix I

Tutaj miała być lista przydatnych linków, skąd można ogarnąć tanie bilety na Broadway. Zachęcam was wybierania się pod teatry przed spektaklem i szukania kogoś, kto chce sprzedać wejściówki. Widać ta metoda jest bardziej ekscytująca i działa. W drugiej kolejności odsyłam na tdf.com

#Appendix II – 19/7/2015

Kilka dni temu ukazał się album muzyczny ze ścieżką dźwiękową Musicalu w wykonaniu oryginalnej broadwayowskiej obsady. Yey!